O projektu

Podporujeme hudební talenty

6 studentských kapel

Vstup zdarma

Soutěž studentských kapel

2 headlineři

Akce na půdě FEKTu

Open air festival

5000 návštěníků

10. ročník

Soutěž studentských kapel „Hudba z FEKTu 2017“ pořádá spolek Studenti pro studenty letos již 10. rokem.

Jedná se o studentský neziskový projekt, který vymysleli studenti FEKT VUT v Brně, aby dali možnost studentským kapelám vystoupit před velkým publikem na velkém open air festivale. Kapely, které se přihlásí, soutěží o možnost vystoupit na pódiu a následně vyhrát zajímavé ceny, například víkend v nahrávacím studiu nebo cestu do zahraničí. Každoročně Hudbu z FEKTu navštíví tisíce návštěvníků.

Soutěž startuje na začátku února, kdy se kapely přihlašují. Následuje 1. kolo soutěže – Warm-up Hudby z FEKTu, která probíhá v menším klubu. Podle počtu získaných hlasů má vítěz tohoto kola koncert v září na Hudbě z FEKTu jistý. Kapely, které se neumístily dále soutěží v elektronickém hlasování o postup a pořadí, ve kterém budou hrát. V den akce je pouze na publiku, kterou kapelu zvolí jako vítěze festivalu. Hudbu z FEKTu zakončí známá kapela.

Termín akce je zvolen tak, aby sloužil k uvítání studentů prvních ročníků mezi vysokoškoláky, nezasahoval studentům do jejich studijních povinností a byl i příjemnou tečkou za letní festivalovou sezónou.

Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Pravidla pro přihlašování účinkujících

Individuální účinkující:

Individuálním účinkujícím se myslí samostatně vystupující umělec- sólista (zpěvák, zpěvačka, kytarista, saxofonista,…). Sólista musí být v době přihlašování na Hudbu z FEKTu 2018 aktivním studentem Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Do kategorie sólista spadá každý účinkující, který se nestal v předcházejících ročnících vítězem festivalu Hudba z FEKTu. Přihlašování probíhá formou vyplnění registračního formuláře na webové stránce www.hudbazfektu.cz/prihlas-se.

Přihlásit se nemůže DJ, rapper, hip-hoper ani jiný účinkující, který recituje texty v podobě veršů do melodie.

 

Vícečlenní účinkující:

Do kategorie vícečlenných účinkujících patří kapely, skupiny, či dvojice účinkujících. V tomto případě musí být v době přihlašování na Hudbu z FEKTu 2018 alespoň 1 člen aktivním studentem Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Přihlásit se může každá kapela, který se nestala v předcházejících ročnících vítězem festivalu Hudba z FEKTu. Přihlašování probíhá formou vyplnění registračního formuláře na webové stránce www.hudbazfektu.cz/prihlas-se.

Při vystoupení všech účastníků, jsou přísně zakázány vulgární texty nebo projevy, které jsou zaměřené proti politické, národnostní, náboženské nebo etnické skupině jakoukoliv formou. Při porušení tohoto pravidla, bude účastník festivalu diskvalifikovaný. Organizátor nenese žádnou zodpovědnost za vystoupení účinkujících.

 

Průběh konání

Přihlašování všech účastníků se koná od 13. 3. 2018 do 1. 4. 2018 23:59. Po skončení přihlašování, budou všichni účastníci informováni našimi organizátory. Bude poslán informační email, obsahující podrobné informace o dalším průběhu.