O projektu

Akce organizovaná studenty

5 studentských kapel

Vstup zdarma

Soutěž studentských kapel

2 headlineři

Akce na půdě FEKTu

Open air festival

5000 návštěníků

12. ročník

Soutěž studentských kapel „Hudba z FEKTu 2019“ pořádá spolek Studenti pro studenty letos již 12. rokem.

Jedná se o studentský neziskový projekt, který vymysleli studenti FEKT VUT v Brně, aby dali možnost studentským kapelám vystoupit před velkým publikem na velkém open air festivale. Kapely, které se přihlásí, soutěží o možnost vystoupit na pódiu a následně vyhrát zajímavé ceny, například víkend v nahrávacím studiu nebo cestu do zahraničí. Každoročně Hudbu z FEKTu navštíví tisíce návštěvníků.

Soutěž startuje na začátku února, kdy se kapely přihlašují. Následuje 1. kolo soutěže – Warm-up Hudby z FEKTu, která probíhá v menším klubu. Podle počtu získaných hlasů má vítěz tohoto kola koncert v září na Hudbě z FEKTu jistý. Kapely, které se neumístily dále soutěží v elektronickém hlasování o postup a pořadí, ve kterém budou hrát. V den akce je pouze na publiku, kterou kapelu zvolí jako vítěze festivalu. Hudbu z FEKTu zakončí známá kapela.

Letošní ročník se bude konat 25. 9. 2019. Termín akce je zvolen tak, aby sloužil k uvítání studentů prvních ročníků mezi vysokoškoláky, nezasahoval studentům do jejich studijních povinností a byl i příjemnou tečkou za letní festivalovou sezónou.

Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.